Ase Müzik toptan bağlama imalatı, perakende bağlama imalatı, Özel yapım bağlama imalatı, Öğrenci bağlamaları, profesyonel bağlama imalatlarında kaliteli işçilik ve Özgüven ile hizmet vererek tüm bağlama imalatı ihtiyaçlarınıza karşılık verebilmek için çalışmalarına devam etmektedir. Tasarımı tamamı ile kendimize ait olan bağlamalarımız tüm Türkiye’ye toptan fiyatlarla sevk edilmektedir. Başlıca ürünlerimiz profesyonel bağlamalar, öğrenci sazları, divan sazlar ve tekne çeşitleridir.

İstenen özellikte, istenen malzeme kullanılarak bağlama yapılmaktadır. Bağlama imalatının yanı sıra emektar sazlarınızın tamiri de atölyemizde yapılmaktadır. Bağlama yapımında kaliteli, kurutulmuş ağaç kullanmaktayız. Sazlarımızı yaparken usta olmayan hiçbir elin değmemesine özellikle dikkat ediyoruz ki ürün olarak ortaya çıkardığımız sazların gerçek müzisyenlere kadar uzanacağı inancı içinde olmamızdır.

imalattan satış

Bağlama İmalatı ve İmalattan Satış

Bağlama Yapım Aşamaları

öğrenci bağlaması imalatı
saz imalatı
saz yapımı

Bağlama Nasıl Yapılır

Bağlama genellikle kestane ve dut ağacından yekpare oyularak yapılır. Bu oyuk kısmın üzeri çam ağacından bir kapakla kapatılır. Sap kısmı ekleme olup gürgen ağacındandır. Sap ve bağlamanın yanları ceviz, sedef v.b. süslemelidir. Altı, sekiz, on iki telli olabilir. Tezene denilen kiraz kabuğundan yapılma bir mızrapla tellere vurulmak sureti ile çalınır. En küçüğüne cura, orta boy olanına bağlama, üçer üçer dizilmiş on iki telli olanına da meydan sazı denir. Meydan sazına çöğür veya aşık sazı da denir.

Bağlamayı meydana getiren klavye, göğüs, tekne ve burguların her biri için sazı yapan ustanın insiyatifinde farklı ağaçlar kullanılabilir. Bağlamalar yapıldıkları ağaca göre de adlandırılabilir. Örneğin dut bağlama, kestane bağlama, karaağaç bağlama vs. gibi.